Последние статьи

Где купить билет в безветренные бухты Ша…

Где купить билет в безветренные бухты Шарм Эль Шейха?

27 Ноя 2023 Просмотров:78

Безветренные бухты Шарм Эль Шейха — это самый лучший вариант для отдыха с родными и...

А знаете ли вы что?

Речные потоки ежегодно уносят в моря и океаны 16 миллиардов тонн твердых материалов в виде камней, различных обломков или растворенных веществ. Если все это погрузить в товарные вагоны, то составится поезд, который 30 раз опояшет земной экватор.

ВходЩо таке автократія

07.11.2023 06:04

download 1

Автократія - це форма правління, в якій влада зосереджена в руках однієї особи або невеликої групи людей

, які мають необмежений контроль над державними справами і приймають рішення без зваження на бажання чи думку інших громадян чи інституцій. Владар чи владарі в автократичній системі мають абсолютну владу і контроль над армією, правопорядком, фінансами та іншими сферами суспільного життя.

Про це пише сайт Український політолог.

Автократії можуть приймати різні форми, включаючи монархію, диктатуру, тоталітарний режим тощо. Вони можуть бути стабільними або тимчасовими, залежно від конкретної історичної ситуації. Автократія часто характеризується відсутністю широких прав і свобод для громадян, обмеженим політичним плюралізмом і відсутністю системи розподілу влади.

Теорія автократії є важливою в політичній науці і допомагає розуміти природу та функціонування автократичних режимів.

  1. Теорія автократичного владаря: ця теорія розглядає автократію через призму влади лідера. Вона вказує, що автократ володіє абсолютною владою і контролює усі сфери суспільного життя. Лідер може мати різний ступінь контролю, і це відображається в різних автократичних режимах, від абсолютних монархій до автократичних диктатур.

  2. Теорія ресурсів та ренти: ця теорія стверджує, що автократичні лідери можуть збагачуватися завдяки контролю над ресурсами, які приносять ренту. Це може бути нафта, газ, мінерали або інші природні багатства. Керуючи цими ресурсами, вони здобувають фінансовий ресурс, який дозволяє зберігати владу та контролювати суспільство.

  3. Теорія легітимності: автократичні лідери можуть зберігати владу завдяки легітимності, яка може бути забезпечена різними способами. Це може бути спираючись на історичні традиції, релігійні чи культурні фактори, або встановлюючи контроль над засобами масової інформації і маніпулюючи громадською думкою.

  4. Теорія стабільності та нестабільності: ця теорія вивчає питання стійкості автократичних режимів. Вона вказує, що стабільність залежить від балансу між репресіями та легітимністю лідера, а також від здатності автократії задовольняти соціальні потреби та уникати масового незадоволення. 

Путешествуем по миру

Косово

Косово

В настоящее время, автономный Край Косово, является частично признанным государством, которое находится под протекторатом ООН...

На недельку в подмосковные вечера: отдых в Подмоск…

На недельку в подмосковные вечера: отдых в Подмосковье

Вот уже не первый день, да и не первый год довольно немалое количество столичных жителей...

Веская причина посетить Киев: Легендарные Evanesce…

Веская причина посетить Киев: Легендарные Evanescence возвращаются!

Эту прекрасную для всех фанатов готик-рок группы новость рассказал нам билетный оператор TicketsBox. Коллектив Evanescence...

Главная Страница Контактная Информация Поиск по сайту Контактная Информация Поиск по сайту